Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r., 140 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
EPS MEDIC
Rok szkolny czas zacząć (zdjęcia)
Dodał: EL, 02-09-2013 16:16, odsłon: 4982

Dziś początek roku szkolnego. Uczniowie powoli wracają do szkolnych ławek.
Po dwóch miesiącach wakacji na szkolnych korytarzach znowu jest głośno. Ale dzięki temu, że 1 września w tym roku przypadł w niedzielę, uczniowie zyskali dodatkowo jeden dzień wakacji.

 

 

Dla uczniów to koniec lenistwa i początek ponownej pracy. Na inauguracji odwiedziliśmy Podstawówkę, Gimnazjum i Szkołę Ponadgimnazjalną w Lipsku.Byliśmy również w Zespole Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej.

Nowy rok szkolny w Lipsku rozpoczął się Mszą Świętą o godzinie 8, a uroczystości w szkołach o 9.

W Krępie Kościelnej dzieci spotkały się na sali gimnastycznej o 10.15. Na uroczyste otwarcie przybyli burmistrz Lipska Jerzy Pasek wraz z zastępcą Jackiem Wielorańskim.

Pierwszoklasiści poznawali nowych kolegów i swoich wychowawców. Starsi uczniowie po dwumiesięcznej rozłące nie mogli nacieszyć się ze spotkania.

Wśród pierwszaków znaleźli się także sześciolatkowie, których szczególnie serdecznie witali dyrektorzy szkół oraz burmistrz.

 


-Otwieramy dziś przed Wami nie tylko drzwi szkoły, ale przede wszystkim nasze umysły i serca. Od dzisiaj ta szkoła jest również Waszą szkołą. Uczyńcie naszą szkołę jeszcze piękniejszą przez swój wysiłek pracy i mądre wykorzystanie czasu. Starszych uczniów proszę o życzliwe przyjęcie młodszych kolegów i opiekę nad nimi – mówił Jerzy Pasek, burmistrz Lipska.


W czasie inauguracji roku szkolnego 2013/2014 odczytany został apel Joanny Muchy, Minister Sportu i Turystyki. Skierowany był do dzieci a zarazem ich rodziców o to, by młodzi ludzie nie rezygnowali z aktywności ruchowej, a w szczególności nie unikali lekcji WF.


W tym tygodniu rozpoczyna się akcja „Stop zwolnieniom z wf-u”, której celem jest upowszechnienie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Najmłodszych do uprawiania sportu będą również zachęcać sportowcy, politycy, samorządowcy.

 

 

ROZPOCZĘTY!


Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipsku Gimnazjum w Lipsku Gimnazjum w Lipsku Gimnazjum w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej Zespół Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej
Skontaktuj się z autorem tekstu: EL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Osrodek chirurgii oka
OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
Skup VW SHaran Pilnie Kupię
Kupię pilnie VW SHARAN 2.0 benzyna z klimatyzacją , stan obojęt...
Szczegóły ogłoszenia

Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przys...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: