Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r., 140 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Idealne CV w 5 krokach
Dodał: cichy, 17-03-2016 12:24, odsłon: 2518

Czy wiesz, że aż 74% aktywnych zawodowo Polaków nie ma aktualnego CV. Jednocześnie 68% przebadanych przez Pracuj.pl osób uważa, że pokazanie swoich mocnych stron w CV nie jest wcale takie trudne. Rekruterzy są jednak zgodni: na rynku wciąż mało jest kandydatów, którzy potrafią przygotować bardzo dobre CV. Oto 5 wskazówek, które warto wykorzystać przygotowując swój życiorys.

Po pierwsze: dostosuj CV do oferty

Przychodzisz do sklepu i chcesz kupić czajnik elektryczny. Czy byłbyś zadowolony, gdyby sprzedawca pokazałby Ci wszystkie czajniki jakie ma w swoim sklepie? A może wolałbyś, aby najpierw poznał Twoje oczekiwania i przedstawił tylko te produkty, które im odpowiadają? Poszukiwanie pracy, ma wiele wspólnego z handlem. Dlatego, przygotowując CV za każdym razem zastanów się jakie oczekiwania stawia przed Tobą pracodawca w ogłoszeniu, a następnie zadbaj o to, by Twój życiorys jak najlepiej je spełniał.

 

Po drugie: wykorzystuj odwróconą chronologię

Opisując swoje doświadczenie zawodowe zawsze zaczynaj od tych najnowszych. Ta sama zasada obowiązuje również w pozostałych sekcjach CV: edukacji czy kursach, szkoleniach i otrzymanych wyróżnieniach.

 

Po trzecie: opisz zakres swoich obowiązków

Doświadczenie to najważniejsza część CV. Na jej analizę rekruterzy poświęcają najwięcej czasu. Oprócz samej nazwy firmy i stanowiska, które zajmowałeś, opisz w CV zakres najważniejszych obowiązków. Pokaże też cele, które udało Ci się zrealizować w trakcie wykonywanej pracy czy sukcesy, którymi możesz się pochwalić.

 

Po czwarte: zaktualizuj dane kontaktowe

Nieaktualne dane kontaktowe to jeden z częstszych powodów milczenia rekruterów. Przyznają, że błędne adresy mailowe czy numery telefonów to ich zmora. Przed wysłanie aplikacji sprawdź zatem czy te, które podałeś w CV są na pewno aktualne. Zadbaj również o to, by w życiorysie podać swój aktualny adres zamieszkania.

 

Po piąte: postaw na czytelny, uniwersalny szablon

Dla osób przeprowadzających selekcję CV liczy się estetyka w postaci czytelnego układu, schludność i przejrzystość, a także spójność elementów tj. czcionka, interlinia itp. W celu stworzenia czytelnego i ładnego graficznie CV skorzystaj z Kreatora CV. Pozwala on wybrać jeden z 10 wzorów CV przygotowanych wspólnie ze specjalistami z branży HR. Gotowy dokument można pobrać w formacie pdf lub doc, aby szybko i wygodnie aplikować na oferty pracy.

Skontaktuj się z autorem tekstu: cichy
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Ogłoszenia wyróżnione
WSZYSTKIE +
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
Ogłoszenia drobne
WSZYSTKIE +
Skup VW SHaran Pilnie Kupię
Kupię pilnie VW SHARAN 2.0 benzyna z klimatyzacją , stan obojęt...
Szczegóły ogłoszenia

Zarobek Na Zakupach
Zapraszam do zapoznania się z ofertą kilku firm, w których dzię...
Szczegóły ogłoszenia

Malowanie Obrazów Na Zamówienie
[size= 10pt; font-family: calibri, sans-serif; color: #1f497d]Ma...
Szczegóły ogłoszenia

dr Władysław Rybicki
Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka roz...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przys...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Lipsko24 to niezależne medium elektroniczne w Lipsku i terenie powiatu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: