WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Dzie Chłopaka Koszulki - WszystkoBlisko
Dobry mecz i wygrana Powiślanki. Zawisza dostał szóstkę w Warce
Dodał: JaW, 22-09-2014 10:49, odsłon: 2868

Piłkarze Powiślanki Lipsko po wygranej 4:1 z Wulkanem Zakrzew awansowali na trzecie miejsce w lidze okręgowej. Kompletnie odmienne nastroje w Siennie. Zawisza grając w osłabionym składzie dał sobie wbić aż sześć bramek w Warce.

7. kolejka Ligi Okręgowej

Wulkan Zakrzew - Powiślanka Lipsko 1:4 (0:3), Płaskociński 61 - Niewczas 11, Zięba 20, Mroczek 31, Szewczyk 68.

Powiślanka: Rak - Kwiatkowski (75 Ciechanowski), Bzikot, Dryka, Szewczyk, Mroczek, Zięba, Nowak (46 Krajewski), Niewczas, Ruta (76 Skorupa), Krupa (85 Ćwik).

W nieco ponad dwadzieścia minut Powiślanka rozstrzygnęła losy niedzielnego meczu z Wulkanem.

- Byliśmy lepsi i kontrolowaliśmy grę. Po zmianie stron wkradło się trochę chaosu i rywale strzelili gola, ale szybko odpowiedzieliśmy kolejną bramką - opowiada Jerzy Występek, trener Powiślanki.

Drużyna z Lipska awansowała na trzecie miejsce w tabeli i obecnie jest drużyną, która straciła najmniej bramek w lidze.

Za tydzień mecz kolejki. Powiślanka zagra na wyjeździe z niepokonanym w tym sezonie LKS Promna.

KS Warka - Zawisza Sienno 6:2 (5:1), Jankiewicz 20, 45, Kościanek 34, 39, 51, Jałocha 41 - S.Klaus 32, 60.

Zawisza: Stępień - Sitek, Tusiński, Rożek (46 Łukasiak), Mroczkowski, Strąk, M.Wójcik, S.Klaus, Czaja (62 Kowalski), M.Klaus, Młynek (65 Sado).

Końcówka pierwszej połowy rozłożyła Zawiszę na łopatki. W pięć minut zespół trenera Krzysztofa Sieczki stracił trzy gole i było pozamiatane.

- Wynik jest trochę za wysoki. Małym usprawiedliwieniem dla nas może być to, że zagraliśmy bez czterech podstawowych zawodników - przyznaje Krzyztof Sieczka, trener Zawiszy.

Z różnych względów na mecz nie pojechali Kubiak, Dudek, Grzegorz Wójcik oraz najlepszy strzelec Tomasz Wójcik.

Zawisza jest na trzecim miejscu od końca. Dobra okazja do tego, żeby poprawić swoją pozycję w tabeli będzie w najbliższy weekend. Drużyna z Sienna zagra u siebie z ostatnim Wulkanem Zakrzew.

6. kolejka klasy B

Krępianka Rzeczniów - Energia II Kozienice 1:1 (1:0).

Lider Kowala - Wisła Solec 1:3 (0:0), Dwojak z karnego, Kucharski, Rychter.

KS Maków - Wisła Chotcza 3:1 (2:0), Mróz.

Spośród drużyn powiatu lipskiego grających w klasie B zwycięstwo odniosła tylko Wisła Solec. Kolejną bramkę zdobył Piotr Dwojak i w tym sezonie ma już ich w sumie osiem. Nerwowy mecz Krępianki z rezerwami Energii Kozienice, w którym sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie jest Wisła Chotcza. W sześciu meczach zespół z Chotczy strzelił tylko dwie bramki, a autorem obu goli był Piotr Mróz.